Obec Halič
Halič

Rok 2020 sa končí

Ohňostroj

Vážení občania,
Takto na konci roka sa Vám chcem krátko prihovoriť. Nie je potrebné veľa slov, situáciu, s ktorou sa potýkame poznáte dôverne nielen z médií, ale bohužiaľ už aj mnohí z Vás chorobu Covid – 19 zakúsili na vlastnej koži, alebo ju prekonali Vaši blízki. Mnohí z vás iste potvrdia, že nejde len o chripôčku, ako býva často nazývaná. Skutočné prípady s neraz ťažším priebehom pribúdajú aj u nás. Lučenecká nemocnica sa už tiež zaradila k tým, ktoré stoja pred kolapsom a reálne hrozí, že v krátkej dobe nebude schopná prijímať ďalších pacientov nielen s týmto ochorením.

Chcem vás preto všetkých aj touto cestou požiadať o úplné obmedzenie osobných kontaktov. Viem, že takto si silvestra nikto nepredstavuje, no verím, že všetci chceme, aby covid bol čoskoro len zlou spomienkou na rok 2020. A tak verím, že každý z nás sa k situácii postaví zodpovedne, veď nikto určite nechce ohroziť svojich blízkych.

Vzhľadom k platným protipandemickým opatreniam sa preto neuskutoční ani tradičná rozlúčka so starým rokom a vítanie nového roka na námestí. Preto obec tentokrát nezabezpečí ani polnočný ohňostroj. Prosím všetkých občanov, aby aj  v silvestrovskú noc rešpektovali zákaz zhromažďovania, nestretávali sa a nový rok vítali len v rámci svojich domovov. Priania šťastného nového roku nech sa radšej presunú  do online priestoru a nech sú vyslovované len prostredníctvom sociálnych sietí či telefonicky. Prosím aj našich „násť-ročných“, nech si od seba v tieto dni oddýchnu a nepomáhajú túlaním sa v skupinkách po uliciach šíreniu vírusu.

Viem, že obmedzenia trvajú už dlho a všetci chceme aby sa skončili. Kedy sa situácia zlepší s istotou nevie nik. Čo ale vieme určite je to, že pokiaľ stále budeme dávať vírusu zbytočné príložitosti, aby sa šíril, aj obmedzujúce opatrenia budú trvať veľmi dlho.

Napriek všetkým týmto okolnostiam, prajem Vám všetkým čo najveselší silvestrovský večer a úspešný vstup do nového roka 2021. Medzi všetkými prianiami budú v tento Nový rok zaznievať najhlasnejšie priania pevného zdravia. To najdôležitejšie, zdravie, Vám želám i ja. Buďte v novom roku šťastní, spokojní, obklopení ľuďmi, ktorí sú Vášmu srdcu blízki.

Dátum vloženia: 31. 12. 2020 20:24
Dátum poslednej aktualizácie: 31. 12. 2020 20:26
Autor: Správce Webu

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
1
26
1
27 28 29 30 1 2 3
2

Odkazy

Preklik na realizované projekty

ZŠsMŠ Halič

Novohradské podzámčie

Logo Ffr

 

 

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:404
TÝŽDEŇ:880
CELKOM:989762

Sociálne siete

Cintorín

Odkaz na cintorín




Knihy, CD, DVD na predaj na OcÚ:




 

  • Halič, cesta časom

Ján Hikker a Peter Fízeľ prinášajú históriu Haliče a jej rodov do Vašej domácej knižnice

Halič, cesta časom

cena 20,- €

 

  • Forgáchovci šľachtici z Gýmeša a Haliče                -DVD, autor Ján Hikker

Forgáchovci šľachtici z Gýmeša a Haliče

cena 5,- €

 

  • Čarovný Novohrad
    slovenskí fotografi, dvojjazyčné vydanie (ang.-slov.)

Čarovný NovohradKniha fotografií čarovných krás Novohradu

cena 16,- €

 

 

  • Z novohradských vrchov a dolín, Ján Jančovič

 

Z novohradských vrchov a dolín

Publicista a regionálny historik prináša zaujímavé čítanie z dejín duchovnej a materiálnej kultúry Novohradu.

cena 10,- €



Knihy, DVD a CD si môžete zakúpiť v kancelárii OcÚ na prízemí.